citát: "Balet je pro mě vším."

Pozvánka na Balet Gala v ND Praha

2. srpna 2007 v 20:07 | lt |  Balet
Slavnostní představení Baletu Gala se letos uskuteční 14. dubna ve 20 hodin ve zlaté kapličce. Představí se špičky světového baletu pro české diváky známé i dosud neznámé a také čeští tanečníci, kteří vystupují na prestižních zahraničních scénách.
Program večera se skládá z pestré mozaiky ukázek klasického a moderního baletu. Oproti minulým ročníkům je dán větší prostor modernímu baletu. Umělci zatančí v inscenaci Kytice - choreografie M. Causey, Transparente - R. Savkovič, Bella Figura od světově proslulého choreografa J. Kyliána a další. Z klasického repertoáru uvidíme například ukázky z baletů Romeo a Julie - choreografie Y. Vámos, z romantického baletu La Sylphide - A. Bournoville či z velkobaletu Bajadéra - M. Petipa.
Tyto klenoty taneční tvorby zatančí primabalerína English National Ballet, Daria Klimentová, první sólista Stuttgart Ballett, Filip Barankiewicz, sólista Staatsballett Berlin, Ronald Savkovič a další zahraniční hosté spolu se sólisty Národního divadla v Praze. Tanečníci ze zahraničí se do Národního divadla těší, protože je čeká přátelské přijetí a vlídná atmosféra. Součástí večera bude udělení ceny Philip Morris Ballet Flower Award za rok 2006, která bude udělena již počtrnácté. Cena pro nejlepšího baletního umělce v oboru klasický balet nebude oproti minulým ročníkům odtajněna předem a bude slavnostně předána paní Livií Klausovou na jevišti Národního divadla. Podle Václava Janečka, dramaturga Národního divadla, měla letos porota zvláště obtížné rozhodovaní, protože v letošní sezóně mělo premiéru mnoho kvalitních inscenací, ve kterých se objevili mladí a nadaní tanečníci.
Balet Gala aneb Setkání v Praze je pro diváky, tanečníky i pro Národní divadlo taneční událostí roku.
Lenka Trubačová
duben 2007
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama