citát: "Balet je pro mě vším."

Zahájení festivalu Tanec Praha 2007

4. srpna 2007 v 21:05 | lt |  Balet
Tanec Praha 2007 je mezinárodní festival soudobé taneční tvorby a pohybového divadla. Začíná již v pátek 1. června v Ostravě. V Praze se naplno rozběhne v pondělí 4. června, jak podotkla na tiskové konferenci dne 30. května zakladatelka a dramaturgyně minulých ročníků festivalu Yvona Kreuzmannová a nová ředitelka Marta Lajnerová.
Festival, který se letos koná již po devatenácté, se stává tradicí. Přes malou propagaci se těší velkému zájmu ze strany diváků jak laické, tak odborné veřejnosti. Na některá představení jsou vstupenky již zcela vyprodány.
Tanec Praha 2007 bude v Praze zahájen 4. června v domovském divadle Ponec představením složeným z děl čtyř zajímavých evropských choreografů. Bohatá taneční nadílka prvního večera se skládá z díla Arkánum - tanečnice a choreografka Dora Hoštová /CZ/, Audrey - tančí ruský soubor Chelyabinsk Contemporary Dance Company, The lizard's skin - španělská tanečnice Roser López Espinosa a jako poslední se představí choreografie Herr K. Müh od německé performerky Susanne Martin. Tanečnice vystupuje v latexové masce padesátiletého muže a vtěluje se do něj. Tančí jako muž a pomocí výstižných pohybových stereotypů odkrývá jeho identitu.
Proběhnou také další podobně laděné večery, kde se představí mladí světoví choreografové. Tyto večery nesou název Evropská taneční laboratoř.
Evropské taneční laboratoře, které představují současné taneční směry, uvidí také publikum v regionech. V letošním roce je mimopražský program velice bohatý. Během třinácti večerů se budou konat představení v Brně, Ostravě, Českém Krumlově, Českých Budějovicích, Pardubicích a Táboře.
6. června se může publikum těšit na první z vrcholů letošního festivalu. V Hudebním divadle v Karlíně poprvé zatančí světoznámý soubor Compagnie Marie Chouinard. Tato zajímavá a provokativní světová taneční skupina představí choreografie Chorale a 24 Preludes by Chopin.
Zlatý hřebem festivalu je představení, které se bude konat 14. června v Sazka Areně, kde uvede legendární kanadský soubor choreografii Svěcení jara s živým hudebním doprovodem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Během večera bude předáno ocenění Cena Sazky 2007.
Festival Tanec Praha 2007 je největší událostí roku soudobé taneční tvorby. Představí se 21 tanečních souborů z celého světa s nejzajímavějšími směry současného tance.
Lenka Trubačová
květen 2007
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama