citát: "Balet je pro mě vším."

Premiéra baletu Česká baletní symfonie 20.9.

21. září 2007 v 18:56 | lt |  Postřehy
První premiéra České baletní symfonie dopadla velmi dobře. Ještě než se začalo baletit byla předána cena KB, příjemným překvapením bylo ítězství Michala Štípy v oboru balet. Jak Saša, tak Michal zvárnili hlavní roli v baletu Sólo pro tři skvěle, ale výrazněji podle mě působil v této roli Michal. Večer pak zahájila choreografie D.M.J. Na mě zapůsobila především výkony sólistů, Saši Katsapova a Adélky Pollertové, choreografie a hudba do sebe dobře zapadaly.
Nevyřčené ticho Tomáše Rychetského bylo na mně příliš pochmurné. Myšlenka sice zajímavá, ale vyznění choreografie se rozplývá do ztracena.
Choreografie Zuzany Šimákové je pak příjemné osvěžení. Její choreografie má ale i hlubší rovinu, měla nám představit druhou polovinu člověka, kterou je třeba nechat probudit, aby člověk mohl žít naplno. Jednotlivé charaktery postav krásně nejen zatančili, ale i zahráli všichni tanečníci, ale stejně nejlepšejší byl Saša Katsapov jako narcista. Ovace byly zasloužené.
Symfonietta pak už byla jen vyvrcholením večera. Kyliánova mistrnost se nezapřela. Hudba a tanec vytvořily souhru a tanečníci předvedli dokonalé skoky. Potlesk obecenstva byl obrovský, což jen potvrzuje, že nový balet slavil na premiéře úspěch.
6 polovin člověka
D.M.J.
D.M.J.
Sinfonietta
Sinfonietta
Foto: Roman sejkot
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlesdreah Charlesdreah | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 13:54 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Click here!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama