citát: "Balet je pro mě vším."

Úspěch opery a baletu brněnského Národního divadla ve Villachu

10. září 2007 v 11:25 | lt |  Balet
Villach je krásné rakouské město v Alpách, kde se každoročně konají letní slavnosti SUMMERTIME. Tečkou za těmito slavnostmi byl koncertní večer "To nejlepší z opery a baletu", na kterém vystoupily 9. srpna soubory opery a baletu a orchestr Národního divadla v Brně. Koncert se konal na pontonovém jevišti na řece Drávě. Na slavnostním večeru zazněly árie a sbory z oper La Traviata, Rigoletto, Turandot, Tosca, Nabucco, Hoffmannovy povídky a další. Vystoupili na něm sólisté opery Ernesto Grizales, Klara Kolonits a Pavel Kamas.
Soubor opery a baletu zkoušel ve Villachu již od 8. srpna, kdy bylo krásné počasí. V den vystoupení se při generální zkoušce ztrhla bouře a spustil se silný déšť, proto byla generálka v polovině přerušena. "Mysleli jsme, že nebudeme moci na pontonovém jevišti vůbec vystoupit, naštěstí po sedmnácté hodině déšť ustal a mohli jsme dokončit zkoušku" vzpomíná Michal Štípa, sólista baletu Národního divadla v Praze.
Slavnostní večer byl zahájen operou La Traviata. Pokračoval baletním výstupem z druhého jednání Labutího jezera, v kterém zatančili sólisté Jana Přibylová a Michal Štípa spolu se sborem labutí. "Podlaha jeviště byla hodně vlhká a klouzala, což bylo pro baletky velmi nepříjemné. Musely tančit opatrně, aby nespadly jako při vystoupení ve Villachu před pěti lety" uvedl Michal Štípa. Další baletní ukázkou byla scéna z plesu baletu Romeo a Julie, kterou předvedli Andrea Smejkalová a Richard Kročil. Posledním baletním vystoupením byl závěrečný duet Frygie a Spartaka v podání Jany Přibylové a Michala Štípy. "Ke konci večera již světla naštěstí mokrou podlahu vysušila a mohli jsme Spartaka zatančit naplno jako na divadelním jevišti", podotýká Michal Štípa.
Koncertní večer navštívilo šestnácttisíc diváků. Obecenstvo odměňovalo vystoupení sólistů a sborů bouřlivým potleskem. "Při přídavcích ze Straussova Cikánského barona zpívali diváci s námi," uvedl náměstek pro umělecký provoz NDB, Zdeněk Prokeš. Večer zakončil velký ohňostroj.
Tančit na pontonovém jevišti na řece Drávě je nevšední pocit, diváci nám vytvořili skvělou atmosféru", říká Michal Štípa.
Opera a balet Národního divadla v Brně vystoupily na slavnostním koncertu ve Villachu již potřetí a dosáhly na něm obrovského úspěchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama