citát: "Balet je pro mě vším."

Baletní večer Od hvězdy ke hvězdě

8. prosince 2007 v 13:12 | lt |  Balet
Baletní večer Gala v Dortmundu s názvem Od hvězdy k hvězdě se uskutečnil 18. listopadu 2007 v Divadle Dortmund v rámci projektu Taneční mosty (Česko, Slovensko, Německo), který byl věnován 17. listopadu 1989.
Večer zahájily státní hymny a Vltava od Bedřicha Smetany, kterou zahrála Dortmundská filharmonie. Jako první vystoupili Nikola Márová a Michal Štípa, sólisté ND Praha, s Čajkovského Pas de deux. "Přestože jsme tančili s Michalem Štípou v Dortmundu Pas de deux jako premiéru a poprvé s živým doprovodem, dopadlo to výborně," podotýká Nikola Márová. "Aplaus byl veliký a diváci nám házeli na jeviště květiny, což jsme ještě nezažili," dodává Michal Štípa. Národní divadlo uvedlo také humornou ukázku Mariin sen v choreografii Petra Zusky, která diváky rozesmála a ocenili ji salvami potlesku. Za vídeňskou Státní operu zatančil mladý talentovaný Daniel Simkin s choreografií La Bourgeoise a dortmundský balet se představil s balkónovou scénou z Romea a Julie. Brněnský balet uvedl romantický duet ze Spartaka v podání Jany Přibylové a Michala Štípy a Sonátu Petra Zusky. Slovenský národní balet přispěl ukázkou Změna.
Mezi hvězdy večera patřili Daria Klimentová s Dmitri Gruzdyevem, kteří zatančili Pas de deux z 3. jednání Labutího jezera. Publikum nadchli Jiří a Otto Bubeníčkovi s Canon in d major a s Les Indomptés. "Bylo příjemné vystupovat na Gala večeru s tak významnými tanečníky za doprovodu skvělé Dortmundské filharmonie," říká Nikola Márová.
Představení Od hvězdy ke hvězdě bylo nejen významnou mezinárodní akcí, ale také příležitostí pro české tanečníky poznat rozmanitou německou scénu. V dalším projektu Taneční mosty přijede na oplátku dortmundský balet do České republiky. Představí se v Brně a v Praze složeným večerem se třemi choreografiemi s názvem Můj Bach.
Nikola Márová - Čajkovského Pas de deux
Foto. Diana Zehetner
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NATKA NATKA | 4. května 2010 v 17:47 | Reagovat

SEM NAPIŠTE KOMENTÁŘ

2 Bird Bird | E-mail | Web | 8. listopadu 2011 v 12:37 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama