citát: "Balet je pro mě vším."

Louskáček slavil úspěch v Tampere

8. prosince 2007 v 13:17 | lt |  Balet
Soubor baletu Národního divadla v Praze vystoupil ve dnech 23. - 25. listopadu ve finském Tampere, a to ve čtyřech představeních baletu Louskáček. Balet ND netančil ve Finsku poprvé. Již v minulých letech se představil s balety Šípková Růženka a Louskáček, ještě v choreografii Grigoroviče. Finské publikum mělo možnost v letošním roce srovnat odlišné pojetí Louskáčka v choreografii Youri Vámose, který měl premiéru před třemi lety v Národním divadle Praha. Příběh tohoto baletu se odehrává v 19. století v Londýně a vypráví o kouzlu Vánoc, které proměňuje povahy lidí.
Představení Louskáčka se uskutečnila v koncertním centru Tampere Hall s kapacitou 1800 míst. "Finské publikum bylo tímto Louskáčkem nadšeno, již druhý den byly vstupenky zcela vyprodané. Představení bylo opravdu úspěšné, od místní kritiky mělo velmi pozitivní ohlasy," dodává Nikola Márová.
V Tampere hostoval praktický celý soubor. Ve čtyřech představeních se vystřídala dvě obsazení. V hlavních rolích zatančila Zuzana Susová a Adéla Pollertová jako Klárka, Michal Štípa a Jiří Kodym ztvárnili Louskáčka. V dalších hlavních rolích vystoupili sólisté Alexandre Katsapov, Viktor Konvalinka, Nikola Márová a Klára Kutilová. "Kromě nemocných byli ve Finsku opravdu všichni včetně vedení souboru. Doprovázela nás Filharmonie Tampere pod vedením dirigenta ND Sergeje Poluektova, proto se nám dobře tančilo," říká Nikola Márová. "Orchestr hrál nádherně, slyšeli jsme nástroje, které se u nás vůbec nepoužívají. Jen sbor finských dětí zpíval falešně, prý měly trému," pokračuje Michal Štípa.
Finskému publiku se vystoupení baletu ND Praha velmi líbilo, proto jistě nevystoupil v Tampere naposled a již se domlouvá hostování pražského souboru na příští rok.
Tereza Podařilová a Michal Štípa - Louskáček
Foto: Roman Sejkot
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maruška Praha Maruška Praha | 18. prosince 2007 v 23:22 | Reagovat

Pražský Louskáček je moc krásný. Nejhezčí je v obsazení Michala Štípy se Zuzanou Susovou a Nikola Márová jako víla Vánoc. Škoda, že netančí Michal Štípa s Nikolou Márovou, protože jsou fakt nejlepší i nejhezčí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama