citát: "Balet je pro mě vším."

Červenec 2008

O vaření s Nikolou Márovou

21. července 2008 v 9:09 | lt |  Balet
Primabalerínu Národního divadla Nikolu Márovou přivedla k vaření její maminka. "Odmala jsem pomáhala mamince při vaření, a tak jsem získala dobré základy. Kuchtění jsem se začala více věnovat až v 18letech, kdy jsem se odstěhovala od rodičů. Nejím maso, proto jsem byla ráda, že si můžu vařit co chci, svá oblíbená bezmasá jídla."
Inspiraci pro vaření nachází Nikola buď v receptech své maminky nebo v časopisech, někdy si vymýšlí nová jídla sama. "Nejraději mám italskou kuchyni, kterou nejčastěji pro sebe a svého přítele vařím. V poslední době chodíme často do indické restaurace a oblíbili jsme si také arabskou a mexickou kuchyni, která je pro mě sice ostrá, ale mám v ní vybraná jídla. Někdy mám obrovskou chuť na pizzu anebo na suši. Jídlo, bez kterého se však ani jeden den neobejdu, je čokoláda, tu můžu mít k snídani, k obědu i k večeři," směje se sympatická tanečnice.
Foto: soukromý archiv

Letní recepty podle Nikoly:
Salát se žampiony
pro 2 osoby:
bílé zelí
kapary
nakládané žampiony
zelené olivy
sůl
citron
olivový olej
1. Bílé zelí omyjeme, osušíme a nakrájíme na nudličky, potom přidáme kapary, nakládané žampiony, nakrájené zelené olivy a vše dohromady promícháme.
2. Nakonec směs pokapeme citronem a olivovým olejem, posolíme a vše opět promícháme. Citronu se dává hodně, aby ho tam bylo znát.
3. Salát necháme odležet a můžeme ho podávat jen tak nebo s pečivem.
Losos s brambory
pro 2 osoby:
2 plátky lososa
citron
máslo
bazalka
sůl
brambory
1. Plátky lososa nejdříve osolíme, pak pokapeme citronem a posypeme bazalkou.
2. Na pánvi necháme rozpustit máslo s trochou vody, aby se losos nepřipálil, pak ho vložíme do pánve a dáme ne něj rozpustit další máslo. Losos se opeče z obou stran, buď jen lehce, nebo když má někdo rád kůrčičku, tak více.
3. Podáváme s vařeným bramborem nebo jinou přílohou podle chuti.

Kam rádi jezdí naši nejlepší tanečníci na prázdniny?

9. července 2008 v 11:25 | lt |  Postřehy
Nikola Márová: Už jako malá jsem jezdila s rodiči do Krkonoš do Pece pod Sněžkou. Trávili jsme na horách zimní prázdniny, uměla jsem dobře lyžovat a bavilo mne to. Teď už lyžovat nesmím kvůli baletu, proto jezdíme v létě. Máme v hotelu u známých rezervovaný pokoj, kde mohu být i se svým francouzským buldočkem. Je tam krásná příroda, úplně jiný vzduch než v Praze. Ráda dělám procházky s rodiči a se svým pejskem Oliverem. Krkonoše jsou nádherné, nemyslím vůbec na tancování. Vždy si naplánujeme, že dojdeme až na vrchol Sněžky, ale před dvěma roky jsem měla angínu a vloni zase bolavá záda, tak jsem moc chodit nemohla.
Foto: Karel Kouba
Michal Štípa: Moje oblíbené místo, kam jsem již od malička jezdil, je chata mých rodičů na Vranovské přehradě. Mám to tam moc rád, proto na chatu jezdím každým rokem s partou přátel z brněnského baletu. Nakoupíme plno dobrého jídla a pití a užíváme si. Přes den se koupeme ve Vranovské přehradě nebo podnikáme výlety do přírody. Večer si uděláme táborák, opékáme vuřty a zpíváme při kytaře. Je to skvělý způsob relaxace, jak si odpočinout po divadelní sezóně od tancování. I když jezdím rád do tepla k moři, na chatě je to super.
Foto: Diana Zehetner
Alexandre Katsapov: Je pro mě těžké vybrat jedno nejoblíbenější místo. Mám rád Prahu, protože tady je můj domov. Z každého zahraničního zájezdu se těším, až se sem vrátím. Nemám v Praze žádnou oblíbenou památku, ale líbí se mi projekt chobotnice, Národní knihovny na Letné od architekta Kaplického. Dokonce jsme za ní podepisovali v divadle petici. Mým oblíbeným městem je Sankt Petěrburg, kde jsem se narodil a žijí moji rodiče. Městem budoucnosti je pro mě Tokio, kde se setkává starobylá kultura s nejnovějšími technickými vynálezy. Mám rád také Paříž, která mě naplňuje. Je to neuvěřitelné město, co se týká kulturního zážitku a kouzelného prostředí pařížských uliček.
Foto: Robert Vano