citát: "Balet je pro mě vším."

Říjen 2008

Rád nakupuji v zahraničí

10. října 2008 v 16:51 | lt |  Balet
Sólista baletu Národního divadla v Praze Michal Štípa má rád především kvalitní, pohodlné oblečení. Není náhoda, že se zajímá o současné módní trendy, ve volném čase se totiž věnuje modelingu. Pokud se mu některý z předváděných modelů zalíbí, často neodolá a koupí si ho.
 1. Řetízek s přívěskem - Armani
  Mám ho moc rád. Kombinace řetízku s kůží je pro mě ideální. Koupil jsem si ho na letišti, když jsem odjížděl na zájezd se souborem Národního divadla do Finska tančit Louskáčka. Řetízek s přívěskem jsem měl vyhlídnutý už dva roky v časopise a byl jsem pak velmi šťastný, že jsem ho konečně sehnal.
 2. Brýle - Hugo Boss
  Nedám na ně dopustit, nosím je i v zimě. Jednu dobu jsem si pořizoval každý rok nové
  levnější brýle, protože jsem je vždycky ztratil, nebo rozsedl. Před třemi lety jsem si ale koupil brýle Ray Ben a střežil jsem je jako oko v hlavě, protože byly drahé. Vydržely mi dodnes, jen už jsou trochu poškrábané. V zahraničí jsem si proto koupil tyto brýle značky Hugo Boss, které mají velká černá skla a jsou přesně mým oblíbeným typem.
 3. Hodinky - Emporio Armani
  Hodinky jsem si koupil po návratu z Pekingu, kde jsem hostoval s primabalerínou ND Nikolou Márovou na gala představení. Byl jsem unavený z dlouhé cesty, a tak jsem si potřeboval koupit něco hezkého pro radost. Ve Slovanském domě jsem v jednom obchůdku objevil tyto hodinky, chvíli jsem váhal, ale nakonec jsem neodolal. Je na nich skvělé, že se hodí jak ke sportovnímu, tak společenskému oblečení. Nosím je stále, ale pokud se mi nehodí k oblečení, nevezmu si raději žádné.
 4. Náramek - Diesel
  Mám ho už velmi dlouho. Mám rád kožené náramky jako je tenhle, jednu dobu jsem nosil kolem zápěstí jen omotanou kůži. Nenosil bych nikdy kovový ani umělohmotný náramek.
 5. Taška - Adidas
  Tašek mám hodně, ale střídám většinou tak dvě. Nejvíce mi vyhovují v černé nebo hnědé barvě. Tahle je značky Adidas, mám ale také od Zary nebo Dieselu. To neznamená, že musím mít jen značkovou tašku, pro mě je na prvním místě, aby se mi líbila.
 6. Bunda - Calvin Klein
  Nemám ji moc dlouho, ale mám ji rád, protože ji mohu nosit ke sportovnímu i elegantnímu oblečení. Je z tenčího materiálu, takže mi v ní není horko. Také nosím rád kožené bundy a
  v zimě pak teplejší s kožíškem. Důležité je, aby byly z příjemného materiálu. V šatníku mám bundy hlavně černé, béžové a hnědé.
 7. Džíny - G-STAR
  Džíny se mi špatně shání. Buď mi nesedí v pase, nebo není dobrá délka. Džíny G-STAR mi jsou většinou přesně. Tyto tmavomodré jsem si pořídil po jedné party, na které jsem tančil s plným nasazením a podařilo se mi roztrhnout džíny. Ty, co mám nyní na sobě, jsou volnější a pohodlné, což mi vyhovuje.
 8. Tričko - Hugo Boss
  Tričko mám z Německa, kde jsem si ho koupil ve výprodeji. Většinou si pořizuji značkové oblečení v zahraničí, protože tam je o hodně levnější než u nás. Trička mi příliš nevydrží. Často je peru, a tak se brzy zničí. Nosím je pak na baletní zkoušky. Oblíbenou barvu trička nemám, mám doma snad všechny - i růžovou. Důležitý je materiál, preferuji, aby bylo co nejvíc bavlněné.
 9. Pásek - Diesel
  Koupil jsem si ho, když jsem byl hodně naštvaný. Abych se odreagoval, vyrazil jsem do města na nákupy. Jak jsem tenhle pásek uviděl, řekl jsem si, že musí být můj. Je hrozně těžký, protože je z kůže v kombinaci s kovem. Mám jich opravdu hodně, od bílých, přes barevné až po černé. Líbí se mi pásky s velkou hranatou sponou.
 10. Boty - Nike
  Tyto tenisky jsem koupil nedávno, když jsem hostoval v létě na Tchaj-wanu. Nosím rád černou, pohodlnou obuv a to je důvod, proč jsem si je pořídil. Při koupi bot ale jinak sázím na to, aby byly módní a nevadí mi ani, že jsou nepohodlné. I když jako tanečník bych měl na nohy více dbát. Mám jedny elegantní černé boty, na které nenechám dopustit, i když mě trochu tlačí. Nosím je hlavně k oblekům, ale hodí se i k riflím.
Foto: Tomáš Krist