citát: "Balet je pro mě vším."

Úspěch baletu Národního divadla v Budapešti

9. července 2009 v 11:32
Balet Národního divadla v Praze hostoval ve dnech 29. 3. - 2. 4. 2009 na prestižním hudebním a tanečním festivalu Budapest Spring Festival v Budapešti. Tanečníci se představili maďarskému publiku ve dvou večerech, a to se zcela odlišnými díly. Na scéně Paláce umění vystoupili v inscenaci Brel - Vysockij - Kryl / Sólo pro tři z dílny uměleckého šéfa baletu ND Petra Zusky a kompovaným představením Česká baletní symfonie složeným z choreografií Petra Zusky D. M. J. 1953-1977 a Mariin sen a z díla Jiřího Kyliána Sinfonietta.
"V divadle bylo příjemně velké zákulisí a široké jeviště, na kterém se mi dobře tančilo. Aby nebylo přece jen všechno dokonalé, na podlaze byl natažený jejich baletizol, na kterém jsem při generální zkoušce několikrát uklouzla. Měla jsem pak obavy, jak dopadne představení, ale proběhlo to hladce a nikdo nespadl," podotkla Nikola.
Obě představení publikum nadchla, ale větší úspěch mělo Sólo pro tři, kde hlavní role ztvárnili Alexandre Katsapov a Nikola Márová. "U Sóla pro tři jsme měli obavy, jak bude publikum reagovat, protože nad jevištěm nebylo titulkovací zařízení a diváci ani jednomu písničkáři nerozuměli, ale přesto byli úžasní. Během klaněček začali tleskat do rytmu a pak aplaus ještě dlouho pokračoval. Bylo vidět, že se jim to opravdu líbilo," popsala atmosféru Nikola.
Budapešť je krásné historické město, na jehož prohlídku neměli tanečníci vůbec čas. Jen někteří se dostali do místních vyhlášených lázní, z kterých byli unešení. Nikola dále vyprávěla: "My se Sašou jsme se stihli podívat jen do centra města, na budovy Opery a Parlamentu. Pro mě na zájezdu bylo nejzajímavější to, že jsem si v Sólu zatančila se svým životním partnerem Sašou a dopadlo to výborně."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama