citát: "Balet je pro mě vším."

Říjen 2009

Balet ND Praha hostoval v Bratislavě

21. října 2009 v 18:25 Postřehy
Balet Národního divadla hostoval 1. října ve Slovenském národním divadle v Bratislavě. Na scéně nové budovy vystoupil s komponovaným večerem Extrém, který měl v Praze premiéru 17. června tohoto roku.
Taneční triptych je tvořen třemi choreografiemi: A Little Extreme, A Little Touch Of The Last Extreme od choreografa Petra Zusky a Last Touch světoznámého tvůrce Jiřího Kyliána. Publikum ocenilo všechny výstupy velkým potleskem, největší úspěch měla první choreografie. "Slovenští diváci jsou mnohem živější než čeští. Nebojí se křičet ani pískat. Působili sice trošku neukázněně, ale nám se jejich reakce moc líbily a povzbudily nás," popsali atmosféru v hledišti první sólisté Nikola Márová a Michal Štípa.
Baletní soubor ND hostoval na Slovensku již poněkolikáté, naposledy před rokem s moderním baletem Sólo pro tři. Letos tanečníci vystupovali v Sále opery a baletu, který má kapacitu 901 míst. "Jeviště bylo hodně velké, museli nám ho zmenšit kulisami a šálami pro potřeby naší inscenace. Povrch podlahy byl výborný, skvěle se nám na něm tančilo," uvedl Michal Štípa.
Spolupráce mezi oběma divadly tímto nekončí. 17. ledna 2010 se balet SND představí českým divákům v Národním divadle Praha se Spící krasavicí.Fota: Pavel Hejný