citát: "Balet je pro mě vším."

Vychází nová ročenka Tanečních aktualit.cz

5. listopadu 2011 v 20:04 | LT |  Balet
První internetový časopis o tanci Taneční aktuality.cz přichází se čtvrtou ročenkou - sborníkem nejzásadnějších textů, které dohromady tvoří obraz uplynulé taneční sezóny v ČR, sezóny 2010/2011.
Taneční aktuality.cz jsou internetovým médiem, které informuje o dění na profesionální taneční scéně České republiky, a to jak formou kritické reflexe, tak prostřednictvím zpravodajského servisu. Protože ne všichni zájemci ovšem mají kdykoli přístup k internetu a také proto, že taneční umění si zaslouží věcné shrnutí do jednoho celku, vydávají již od roku 2007 ročenku.
V ročence TA čtenáři naleznou recenze, reportáže a rozhovory s tanečníky, choreografy a dalšími osobnostmi i dosud nepublikované fotografie. Ročenka je rozdělena do několika sekcí podle regionů - v Praze se věnuje produkcím kamenných divadel (Národní divadlo, Státní opera Praha) i množství nezávislých souborů (Pražský komorní balet, 420PEOPLE, DOT 504, VerTeDance, Nanohach, DekkaDancers ad.), nezapomíná ani na regiony: Brno, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice a další. Reflektuje také taneční a divadelně-pohybové festivaly: TANEC PRAHA, 4+4 dny v pohybu, Festival Nové Evropy, Natřikrát, Divadelní Flora Olomouc, Za dveřmi je Nultý bod, KoresponDance Europe, ProART…
Taneční aktuality.cz se snaží poskytovat reflexi profesionálního tance v celé republice a jejich záběr se rok od roku zvětšuje. Na svých webových stránkách poskytují informační přehled pro diváky i samotné umělce: měsíční diář tanečních představení po celé ČR, informace o konkurzech, workshopech, stážích a stipendiích, tanečních kurzech a festivalech v ČR i v zahraničí. V neposlední řadě je na stránkách k nalezení aktuální zpravodajství a archiv všech zpráv z oboru, který je tak na jednom místě shromažďován od počátku roku 2007!
Taneční aktuality.cz jsou on-line médiem které se snaží o odbornou reflexi i propagaci profesionálního tanečního umění u široké veřejnosti. Cílem projektu je především podpora informovanosti o tanečním dění v ČR, ale i mimo její území. Internetový portál má také anglickou verzi.
Taneční aktuality.cz jsou provozovány občanským sdružením Taneční aktuality, o. s., které založily absolventky a studentky taneční vědy pražské HAMU. Redakce se stává respektovanou složkou teoretické základny oboru. Už od prvního roku svého oficiálního fungování jsou TA podporovány Ministerstvem kultury ČR.
Ročenka v prodeji za jednotnou cenu 120.- Kč.
Další informace o právě vycházející ročence a nová i stará místa prodeje naleznete na internetových stránkách www.tanecniaktuality.cz, kde si ji můžete také objednat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama