citát: "Balet je pro mě vším."

Minirozhovor s uměleckým šéfaem skupiny Spitfire Company Petrem Boháčem

14. srpna 2014 v 19:17 | lt |  Postřehy

Letošní výstup Spitfire Company na České taneční platformě nebyl první. Co vám účinkování na této přehlídce přineslo?
Slávu, peníze, bohatství a velké množství nabídek k sňatku a k nezávaznému sexu. :-) Všeho jsem si užil plnými doušky. Zkrátka tanec je "cool".
Letošní ročník ČTP je jubilejní. Byl i pro vás něčím výjimečný?
Když festival začínal, hrál jsem fotbal. Když jsem byl -náctiletý, seděl jsem v Klementinu, psal kritiky a počítal metrická schémata v moderní poezii. Tento ročník je pro mne tedy výjimečný tím, že tam vystoupíme, a to s netanečním představením.
Na festivalu představíte Antiwords, projekt fyzického divadla, který zaujal diváky i kritiky v minulé sezoně… Co připravujete v tomto roce?
Zůstávám u svého obsedantního tématu, takže to určitě nebude o radosti. Nechali jsme si postavit skleněnou kostku, doprostřed jsme zasadili japonskou třešeň a ordinujeme si spolu s Miřenkou Čechovou a Bárou Látalovou klaustrofobické seance. Musím uznat, že Báře to jde výborně, vyložený klaustrofobik. Premiéru jsme měli na letošním festivalu Tanec Praha.
V roce 2013 jste zabodovali ve Skotsku na uměleckém festivalu… Chystáte se i letos navštívit nějakou zahraniční přehlídku?
Ano, ve Skotsku jsme zabodovali, tak všichni doufáme, že zabodujeme i na dalším festivalu. Diváci nás viděli - či uvidí - v Krakově, Bytomi, Katovicích, Miláně, Bruselu, Drážďanech, Johannesburgu, Moskvě, Londýně, Chemnitzu, Reykjavíku a v Izraeli. Chystáme tour po Číně, snad Švédsku a Koreji.
Autor: Lenka Trubačová (Taneční aktuality)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama