citát: "Balet je pro mě vším."

Ballet Hommes Fatals se představí v únoru pražskému publiku

12. ledna 2016 v 12:47 | lt |  Balet
BALLET HOMMES FATALS uvede stejnojmenné představení v pražském divadle Hybernia 28. února 2015 od 18 hodin. Jedná se o nový soubor špičkových baletních umělců z Národního divadla v Praze, který představí nejznámější scény klasického baletního repertoáru ve svérázném provedení.
Slavné a virtuózní ženské role ze známých baletů tančí muži - tanečníci. "Rozhodli jsme se toto představení uvést na repertoár divadla Hybernia, protože žádný podobný žánr se v České republice se nevyskytuje. Soubor je desetičlenný, obsahuje jen pánské obsazení, máme devět balerín a jednoho tanečníka. Diváci se mohou těšit na odlehčený humor, některé scény jsou vtipně vytvořené, jak po choreografické, tak herecké stránce," podotýká o novém souboru první sólista Baletu Národního divadla Michal Štípa
Komická nadsázka v perfektním tanečním provedení vybraných scén přinese nevšední zábavu, humor a umělecký zážitek ve variabilně složených programech. Repertoár tvoří nejznámější scény z baletů, jako jsou např. Labutí jezero, Giselle, Umírající labuť, Šípková Růženka, Don Quijote atd. "Labutí jezero neuvedeme v klasické podobě, jak jsou diváci zvyklí, udělali jsme novou choreografii, příběh bude trochu sarkastický s překvapivou pointou. Také ostatní známé variace předvedeme divákům v nečekané a originální podobě," doplňuje Michal Štípa.

Neformálním leaderem skupiny je první sólista Michal Štípa, který zajišťuje organizační a ekonomickou stránku skupiny. Hlavními choreografy představení jsou Benjamin Husson, Guido Sarno, a Mathias Deneux. Během komponovaného večera zatančí členové BALLET HOMMES FATALS, kteří jsou předními tanečníky Baletu Národního divadla: Michal Štípa, Karel Audy, Veaceslav Burlac, Giovanni Rotolo, Guido Sarno, Mathias Deneux, Jiří Waňka, Domenico di Cristo, Benjamin Husson a Federico Ievoli.
Více na: http://www.ballethommesfatals.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama