citát: "Balet je pro mě vším."

Únor 2017

Ballet Hommes Fatals vystoupí tento týden ve Stuttgartu na podporu žen

14. února 2017 v 12:57 | lt |  Balet
Soubor Ballet Hommes Fatals čeká první zahraniční představení v Německu. Hostování se bude konat v neděli 19. února 2017 od 19 hodin v Kulturním a kongresovém centru Liederhalle ve Stuttgartu. Spoluorganizátor akce je asociace Ženy pomáhají ženám - Association Women help Women. Představení se uskuteční na podporu žen, které potřebují azyl kvůli domácímu násilí. "Jsme rádi, že představení přispěje na dobrou věc a že budeme mít naše první zahraniční turné. Máme z toho velkou radost," podotýká člen souboru BHF Karel Audy.
"Představení Ballet Hommes Fatalas jsme poprvé uvedli před rokem v divadle Hybernia v Praze, protože žádný podobný žánr se v České republice nevyskytoval. Premiéra i další reprízy byly vyprodané, diváci byli nadšení. Postupně jsme vyšperkovali jednotlivé kusy z představení, aby měly zajímavější pointu a diváci se více pobavili," podotýká špičkový tanečník české baletní scény Michal Štípa a pokračuje: "Německému publiku předvedeme poslední, osvědčenou verzi. Nějaké vtipy samozřejmě vzniknou i spontánně během představení."
Repertoár tvoří upravené nejznámější scény z baletů, jako jsou např. Labutí jezero, Giselle, Raymonda, Šípková Růženka, Don Quijote nebo sólo Umírající labuť. Představení se bude konat ve velkém sále moderního kulturního centra ve Stuttgartu, které má kapacitu přes tisíc diváků. Tanečníci jsou zvědaví, jak publikum představení přijme: "Doufám, že obecenstvo v Německu bude otevřené a pohodové. Většinou se dobré publikum pozná už na začátku vystoupení. Jsme zvědaví, jak budou diváci reagovat.", říká leader skupiny Ballet Hommes Fatals Michal Štípa. Karel Audy doplňuje: "Těším se moc, každé naše představení je trošku jiné. Musím reagovat na publikum i na mé kolegy, partnery na špičkách.
Osobně jsem nikdy ve Stuttgartu nebyl, zajímá mě město a jeho atmosféra."

Představení 19. ledna 2017 v 19 hodin
Kulturní a kongresové centrum Liederhalle ve Stuttgartu

Termíny pražských představení:
13. února 2017 | 20:00 - Hybernia
28. března 2017 | 20:00 - Hybernia
18. dubna 2017 | 20:00 - Hybernia
24. května 2017 | 20:00 - Hybernia
19. června 2017 | 20:00 - Hybernia
Výběr z recenzí představení Ballet Hommes Fatals:
"Kvalitní předloha parodii unese, pokud tvůrci nepoužívají laciných prostředků ve snaze se divákovi podbízet. A to se u Ballet Hommes Fatals nestalo. Přání inscenátorů: "Chceme, aby si diváci během představení odpočinuli a dobře se pobavili," se splnilo. Kromě toho Ballet Hommes Fatals přítomným nabídl krásu, které je na světě stále méně."
Zdroj: Opera Plus - Marika Uhrinová
"Zážitek z večera byl dle očekávání jedinečný a o jeho mimořádnosti svědčí nejen nadšení v hledišti, ale rovněž na jevišti mezi participujícími tanečníky."
Zdroj: Kulturissimo.cz - Zuzana Rafajová
"Situační komika na jevišti vyvolávala v obecenstvu bujné salvy smíchu od začátku až do konce. Ještě o něco víc se bavili lidé, kteří tanci rozumějí, zkrátka ti, kteří znají do detailů původní verze slavných fragmentů či pas de deux. Díky tomu totiž dokázali rozpoznat a ocenit i tu sebemenší nuanci a vtip obsažený v novém pánském provedení tradičních scén."
Zdroj: ČT24 - Johana Mücková
O Ballet Homes Fatals
Jedná se o originální soubor baletních umělců z Národního divadla v Praze, který představí známé scény klasického baletního repertoáru, přičemž slavné a virtuózní ženské role zatančí muži. Hlavními choreografy programu jsou Benjamin Husson, Guido Sarno a Mathias Deneux. Během komponovaného večera se představí Michal Štípa, Karel Audy, Veaceslav Burlac, Giovanni Rotolo, Guido Sarno, Mathias Deneux, Jiří Waňka, Domenico di Cristo, Benjamin Husson a Federico Ievoli. Soubor je desetičlenný, obsahuje jen pánské obsazení, devět balerín a jednoho tanečníka.

"Labutí jezero neuvedeme v klasické podobě, jak jsou diváci zvyklí, udělali jsme novou upravenou choreografii, příběh bude trochu sarkastický s překvapivým vyústěním. Také ostatní známé variace předvedeme divákům v nečekané a originální podobě. Vybrané scény jsou vtipně vytvořené, jak po choreografické, tak herecké stránce. Diváci se mohou těšit na odlehčený humor," doplňuje Michal Štípa.